הגהה לאחר עימוד

הגהה לאחר עימוד דורשת אחריות רבה, ריכוז וניסיון. עדכון תיקוני ההגהה שלאחר העימוד אל תוך הספר דורש גם הוא דיוק, ריכוז רב וראייה רחבה על מבנה הספר תוך שמירה שעדכון התיקונים לא משבש שום דבר בעימוד. צוות העורכים והגרפיקאים של 'ניב עימוד ספרים' מיומן לביצוע תיקונים אלו, ויעניק לכם את השירות המהיר, היסודי והטוב ביותר.

אז כיצד תהליך הגהה לאחר עימוד מתבצע אצלנו?

לאחר שהיצירה שלכם עברה את תהליך העימוד, היא עוברת לבדיקה נוספת של עורך לשון מקצועי, שמגיה ומתקן פספוסים קלים שלא שמו לב אליהם בשלבי העריכה המוקדמים – ויסמן אותם לגרפיקאי שעימד את הספר כדי שיתקן אותם.

שתי שיטות עבודה לתיקון שגיאות לאחר העימוד:

  1. סימון הערות על גבי קובץ PDF – הדרך הנוחה והמועדפת עלינו.
  2. בתדפיס. הדפסת הספר המועמד וביצוע התיקונים בעט על גבי הספר המודפס. הגרפיקאי יכניס את התיקונים בתוך הקובץ.

לכל אחת מהדרכים הללו חסרונות ויתרונות משלה, להרחבה תוכלו לקרוא את המאמר תיקוני הגהה לאחר עימוד. חשוב לנו לציין, כי בבית הגרפיקה 'ניב עימוד ספרים' הגרפיקאי שביצע את העימוד גם מעדכן את תיקוני ההגהה אל תוך הספר, היות שחשוב לנו שמי שמכיר את הספר בצורה הטובה והיסודית ביותר ימשיך לעבוד עליו ולבצע את התיקונים הנדרשים.

לאחר שהגרפיקאי מקבל את קובץ התיקונים מהעורך בצורה זו או אחרת, הוא מעדכן את התיקונים בעימוד באופן ידני ויסודי על גבי קובץ Indesign. כאמור,  עבודה זו דורשת ריכוז רב, ועל הגרפיקאי לשים לב שהתיקונים לא יוצרות 'תגובות שרשרת', כגון הקפצת עמודים או פסקאות, 'ממזרים' חדשים ועוד. על כן, זה המקום לציין כי תיקוני הגהה לאחר עימוד כוללים תיקונים קלים בלבד ברמה של אות, מילה, פיסוק. למעט מקרים יוצאי דופן, מומלץ שלא לבצע שינויים דרסטיים בטקסט, היות שזה עלול להשפיע על כל עימוד הספר.

כדי להרחיב בקריאה ולהעמיק בנושא, אתם מוזמנים להיכנס למאמר תיקוני הגהה לאחר עימוד. מאמר זה מפרט לעומק ומסביר מהי הגהה ומדוע היא הכרחית, ודן בהרחבה בשלבי התהליך.

לכל שאלה, בקשה או מידע נוספים אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא. :)