עימוד ספר

אחד השלבים החשובים והמכריעים בתהליך הפקת הספר הוא עימוד הספר, במהלכו מעוצבים עמודי הספר, שהם למעשה הפנים של היצירה שלכם. מדובר בתהליך מורכב, הדורש יצירתיות רבה, ניסיון מקצועי וקשר מתמשך עם הלקוח.

אז מהו בעצם תהליך עימוד הספר וכיצד הוא מתבצע בבית הגרפיקה שלנו?

תהליך עימוד הספר מבוצע על ידי "סדר", גרפיקאי בעל רקע רחב בטיפוגרפיה (אמנות הטקסט) וניסיון רב מעולם הספרים, במילים אחרות – מומחה לעימוד ספרים. התהליך כולל בראשיתו את בניית ספרכם על פי תקנים העונים על דרישותיהם של בתי הדפוס, לרבות מידות מתאימות, גלישות, מרחקי שוליים תקניים, גובה העמוד ועוד. לרוב תהליך זה מבוצע בתכנת האינדיזיין. בסיום כל ההגדרות הנחוצות, טוענים אל הקובץ את הטקסט בשיטת "שרשור טקסט".

ומכאן בעצם מתחילה העבודה. הגרפיקאי קובע את סוג הגופן וגודלו ואת רִיווח הטקסט, וכן מעצב את כל חלקי הספר: השערים, עמוד הקרדיטים, מספרי העמודים, כותרות רצות, כותרות הפרקים, תוכן העניינים, עיצוב תמונות אם יש ועוד. כך היצירה שלכם מקבלת לראשונה את תבנית הספר המוכרת והידועה. אנו נוהגים לעצור לאחר עימוד של כעשרים עמודים ולשלוח ללקוח דוגמה במטרה לוודא שהעיצוב תואם את ציפיותיו. על עשרים העמודים הראשונים אפשר לדון ולשנות עד שיוחלט פורמט הספר הרצוי, ומכאן כבר נוכל להמשיך לעמד את שאר הספר.

להלן כמה דוגמאות להחלטות עיצוביות שנקבעות בתהליך עימוד ספרכם: האם הלקוח מעוניין בהזחה בכל תחילת פסקה, כפי שנהוג ומקובל ברוב הספרים או שמא מעדיף ללא הזחה כלל? האם הכותרות יהיו בגופן שונה משאר הספר או שכל הטקסט יהיה בגופן אחיד? האם יש להתחיל כל פרק או שער בעמוד אי־זוגי בלבד? וזהו רק קצה הקרחון. לרוב הלקוח כבר יודע מה הוא רוצה, וגם אם לא – לשם כך אנו כאן.

תהליך עימוד ספר הוא מורכב ודורש ידע וניסיון רב, ולכן חשוב לתת את המשימה למעמד ספרים (סדר) מקצועי בעל רקע מעולם האמנות, היצירה, הטיפוגרפיה והגרפיקה – כי לטקסט שלכם מגיע הטוב ביותר. כאן, בבית הגרפיקה 'ניב עימוד ספרים', תקבלו את העימוד המקצועי ביותר במחיר המתאים לכל כיס – בהתחייבות. אצלנו עלות עימוד ספר ועיצוב כריכה זהה לעלות שהוצאת ספרים מקבלת, כך שאם אתם מוציאים ספר בהוצאה עצמית, תוכלו להוזיל דרכנו עלויות באופן משמעותי.

להתרשמות מעבודות עימוד לדוגמה אתם מוזמנים לבקר בתיק העבודות שלנו או בספרים מלאים שבאתר. לכל שאלה, בקשה והצעות מחיר אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר, אנו מבטיחים את השירות הטוב והמהיר ביותר ואת העימוד שיוציא אתכם מרוצים ושבעי רצון מספרכם. תנו לצוות המקצועי שלנו לעמד ולהפיק את ספרכם עד המוצר המוגמר.

לקריאה רחבה ומעמיקה יותר בנושא היכנסו למאמר שכולו מוקדש לכך – תהליך עימוד הספר.

 

עימודים לדוגמה