ספרים אלקטרוניים | ספרים דיגיטליים

ספרים אלקטרוניים הפכו למגמה ההולכת וצוברת תאוצה בעולם, אפשר לראות זאת בעיקר באתר אמזון. אמנם, כמו בכל תחום אחר, ישראל נמצאת קצת בפיגור קל בכל הקשור לספרים דיגיטליים, אך גם כאן ללא ספק אפשר לראות מגמת עלייה של הספרים האלקטרוניים (דיגיטליים).

הסיבה לעליית מגמה זו והפיכת הספרים הדיגיטליים לאהודים כל כך היא העובדה שמדובר בעלות הפקה חד־פעמית של קידוד הספר לגרסה דיגיטלית. העלות לקורא זולה יותר וכמובן, לא נתקעים עם ספריית ספרים שתופסת מקום רב ומעלה אבק. אין ספק שמדובר כאן בשיקולים של חיסכון במקום ובשיקולים ירוקים של חיסכון בנייר.

ספרים דיגיטליים מתחלקים לשני סוגים עיקריים: גרסת EPUB-3 וגרסת MOBI. תוכלו לקרוא בהרחבה על סוגים אלו במאמר – ספרים דיגיטליים.

כיצד מתבצע קידוד הספר לגרסה דיגיטלית ב'ניב עימוד ספרים'?

אנו מציעים לכלל לקוחותינו שירות של הפקת גרסה דיגיטלית לספריהם. נוסף על הגרסה המודפסת של ספרכם, נוכל להפיק בעבורכם גם גרסה דיגיטלית בעלות חד־פעמית של כמה מאות שקלים.

במהלך שלב עימוד הספר אפשר לבנות את העימוד בתכנת InDesign באופן שבו יהיה יחסית קל בהמשך להמיר את התוכן לכל אחת מהגרסאות הקיימות של הספרים הדיגיטליים. עבודה זו דורשת ידע נרחב ב־ CSS, ב־ HTML וניסיון רב בעימוד ספרים. לכן, כאשר זה מגיע ליצירה שלכם, אל תהססו לסמוך על הצוות המסור והמנוסה שלנו.

חשוב לנו לציין שקידוד ספר דיגיטלי ללא עימוד מראש אפשרי גם הוא, וכשמדובר בספר דגיטלי בלבד אפשר לעתים לוותר על עימוד הספר והכנתו לדפוס ולהפיק קובץ MOBI או EPUB-3 ישירות מגרסת word. עבודה מסוג זה דורשת הגדרת הטקסט כראוי בעזרת סגנונות פסקה, כותרות מובנות וכדומה. אם תדעו להגדיר כראוי את הטקסט בעצמכם, תוכלו לחסוך בעלויות הקידוד לגרסה האלקטרונית של ספרכם.

ליצירות בעברית לקוראים ישראלים נמליץ לכם להפיק ספר דיגיטלי בגרסת EPUB-3 שאפשר להעלות לכל חנות ספרים דיגיטלית בארץ כגון מנדלי, אינדיבוק, נטבוק ועוד.

יצירות באנגלית, הפונות לקהל היעד העולמי, אנו ממליצים על גרסת קינדל אמזון (MOBI) שמיועדת לקריאה על מכשירי קינדל. גרסאות אלו נמכרות כמובן באמזון.

להרחבה אתם מוזמנים להיכנס למאמר – ספרים דיגיטליים, שמפרט לעומק על תהליך הקידוד. לכל שאלה, בקשה או מידע נוסף אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם בכל נושא :)