עיצוב כריכות ועטיפות ספרים

כריכת הספר היא הרושם הראשוני שהספר יוצר על הקוראים, ולעתים קרובות יוביל להחלטה אם לקנות את הספר או לא. אחד מהשירותים שאנו מציעים בבית הגרפיקה 'ניב עימוד ספרים' הוא עיצוב כריכות ועטיפות, ואין ספק שמדובר בעונג ובכבוד גדול לקבל את הזכות לעצב עטיפה של ספר. מדובר באחריות גדולה, לכן חשוב להעניק את המשימה למי שחי ונושם גרפיקה לספרים, צוות הגרפיקאים ב'ניב עימוד ספרים' הוא צוות מנוסה ומוכשר בעל ידע רחב בעיצוב עטיפות וכריכות, כך שאתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים שעיצוב הכריכה שלכם נמצא בידיים טובות.

תהליך עיצוב כריכת הספר בבית הגרפיקה 'ניב עימוד ספרים'

ראשית כול, עלינו לקבל את הכיוון מהמחבר, מהו סוג היצירה וכיו"ב. בהתאם לכך אנו מכינים כמה סקיצות. לאחר שמחבר הספר בחר אחת מהדוגמאות, אפשר להמשיך ולדייק את הכריכה עד לסיומה. חשוב להבהיר שתמונות, כמו גופן וכמו כל יצירה חזותית, מוגנות בחוק זכויות היוצרים. לכן אם קיימת תמונה ספציפית שתרצו להשתמש בה בכריכת הספר, עליכם לוודא שאפשר לקנות זכויות בעבורה ובמחיר הגיוני. אם יש לכם רעיון או כיוון לתמונה, אנו נוכל למצוא ולקנות בעבורכם את התמונה המבוקשת. הצעות המחיר שלנו כוללות גם קניית תמונה במידת הצורך.

על כל כריכה לכלול כמה פריטים הכרחיים: שם הספר ושם המחבר, המופיעים בחלק הקדמי של הכריכה,  ואם מדובר בספר ילדים נהוג לציין גם את שמו של המאייר בחלק הקדמי. בחלק האחורי של הכריכה מופיע תקציר הספר. יש סופרים שמוסיפים פרטים על עצמם – "על המחבר.." ותמונה קטנה שלהם. בספרים מופצים מופיע גם בחלק האחורי הברקוד, המחיר המומלץ לצרכן, ובאחרונה עקב חוק הסופרים החדש אנו מחויבים להוסיף את השנה ואת החודש שבה ראה הספר אור.

נוסף על כך, יש לעצב את השדרה. השדרה היא החלק הדק המפריד בין החלק הקדמי לחלק האחורי, וגם שם נהוג לציין את שם הספר, את שם המחבר ואת סמליל הוצאת הספרים אם יש. לעתים נדרש לעצב גם 'דשים', הקיפולים שבצדי הכריכה (בכריכה רכה בלבד) הנהוגים בעיקר בספרי שירה.

קיימים שני סוגים עיקריים של כריכות – קשה ורכה. נהוג לבחור בכריכה קשה לספרי ילדים ולאלבומים. בכריכה רכה נהוג לבחור לספרים סטנדרטיים – ספרי מתח, רומנים, הרפתקאות, מותחנים וספרי שירה.

כמו כן, למעוניינים בעיצוב כריכה ייחודי ומותאם אישית לכם, אנו מציעים שירות נוסף של איור כריכת הספר, ובו נתאים לכם מאייר שיהיה קשוב לבקשותיכם ויאייר בעבורכם את הכריכה שדמיינתם. לפרטים נוספים בקרו בעמוד – איור.

תוכלו להתרשם מעיצובי הכריכות והעטיפות בדוגמאות המופיעות באתר, לדוגמאות נוספות, שאלות והצעות מחיר אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר. ונשמח לעמוד לשירותכם :)

 

כריכות ספרים לדוגמה