קניית ברקוד

בית הגרפיקה 'ניב עימוד ספרים' מספק שירות של קניית ברקוד בעבור ספרכם. אם ספרכם לא נועד לשימושים משפחתיים ואישיים בלבד, אלא עתיד להיות מופץ ולהימכר בצורה זו או אחרת, לרבות בחנויות הספרים השונות, חנויות אינטרנטיות, ירידים ועוד – על גב כריכת ספרכם חייב להופיע ברקוד עם המחיר המומלץ לצרכן ותאריך ההוצאה לאור.  

הברקוד הוא בעצם תעודת הזהות של הספר. לכל ספר קוד אישי משלו. במעמד הקנייה של הספר בחנות, הברקוד נסרק ונתוני הספר עולים לצג המחשב. משמעות קניית הברקוד היא הצטרפות לבסיס נתונים ארצי שמכיל מידע ופרטים על אודות כל הספרים שיצאו לאור.

כיצד מתבצעת הקנייה?

דאגנו לפשט את התהליך כמה שיותר בעבורכם. אנו דואגים לכל ההתנהלות, וכל שתצטרכו לעשות הוא לתת לנו כמה פרטים אודות הספר הדרושים לצורך הקנייה, כגון - שם היצירה, שם המחבר, שם ההוצאה לאור לרבות הוצאה עצמית, פרטי איש קשר וכיו"ב. מכאן אנו נדאג לכול.

אם עיצוב כריכת הספר יבוצע אצלנו, אנו נמקם את הברקוד על גב הכריכה לפי המידות והדרישות התקניות. חשוב לדאוג שהברקוד ימוקם בצורה נכונה על גבי הכריכה כדי לא לגרום לתקלות בעת הסריקה. מעל הברקוד נכתוב את המחיר המומלץ לצרכן ומתחתיו, בעקבות חוק הסופרים החדש, את מספר המהדורה ומועד ההוצאה לאור.

בעבר, לפני חוק הסופרים החדש, לא היה צורך ברישום מועד הוצאת הספר לאור על גבי גב הספר. בשל כך ספרים רבים שהודפסו סמוך לאישור החוק, נדפסו שלא כהלכה. למקרים אלו אנו מציעים להדפיס מדבקות המכילות את הברקוד יחד עם מועד הוצאת הספר לאור, ולהדביק על גבי הברקוד הקודם. מדובר בעבודה מעט סיזיפית אך הכרחית. תהליך זה מפורט בהרחבה במאמר זה.

למידע נוסף או לכל בקשה אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר. אתם גם מוזמנים להיכנס לדוגמאות המופיעות באתר, לראות היכן מופיע הברקוד ולהתרשם מעיצוב הכריכות והעטיפות שלנו.